S WordPressem jste se jistě setkali. Jedná se dnes o nejpopulárnější open source redakční systém na celém světě. V současné době na něm funguje třicet procent všech webových stránek, pokud bychom se na to měli podívat jen z hlediska samotného redakčního systému, závislých na něm je přes pětašedesát procent webových stránek světa. To už ostatně svědčí něco o jeho kvalitě. Ovšem stejně jako všechny jiné redakční systémy na světě, i tento redakční systém není dokonalý a má své výhody i nevýhody.
Pokud bychom měli trochu zabrousit do historie redakčního systému zvaného WordPress, zmínili bychom rok 2001, což byl rok, kdy se WordPress ukázal světu. Stojí za ním skupina nadšenců a dobrovolníků, kteří tehdy ani netušili, že stvořili takový světový fenomén, jakým WordPress rozhodně dnes je.
Platformě každým rokem stoupá popularita a lidé tento redakční systém upřednostňují před jinými redakčními systémy. Ovšem jak již bylo zmíněno, stejně jako všechno na světě, má i tento redakční systém či tato obrovská platforma své výhody a nevýhody. Jaké to jsou?
Výhody platformy WordPress
K výhodám zmiňované platformy či redakčního systému patří jednoznačně to, že je bezplatný čili zcela zdarma. Kromě toho byste měli ocenit i velké množství šablon, z nichž většina je opět zcela zdarma.
V rámci WordPressu lze stáhnout také mnoho pluginů, které rozšiřují funkcionalitu webu a které umožňují přidávat do celého WordPressu zcela nové funkce a vlastnosti. Nesmíme opomenout ani jednoduchost používání nebo neustálý vývoj.
Nevýhody platformy WordPress
Pokud bychom se měli podívat na WordPress z druhé strany, zmínili bychom vysoké riziko napadení webu. Přece jenom se jedná o velice oblíbený, populární redakční systém, jehož využívají miliony uživatelů, hackeři tedy mají před sebou velké stádo ovcí, které mohou pochytat. K nevýhodám patří také množství spamu nebo nemožnost vytvořit rychlejší web.