Které exotické ovoce a je nejlepší?

Pokud žijete ve městě, moc dobře víte, že na každém rohu narážíte na rychlé občerstvení, které vás láká do svých spárů. Jenom odolní jedinci mu skutečně odolají, což je správně, protože rychlé občerstvení není nic dobrého pro naše zdraví. Pokud patříte k těm lidem, kteří žijí zdravým životním stylem, nenecháváte se zviklat nějakým hamburgerem či hranolky a raději si dáte oblíbenou rybu s jasmínovou rýží. Nicméně kromě tohoto můžete konzumovat taky skvělé ovoce, které je však povoleno hlavně v dopoledních hodinách. Myslete však na to, že povoleny jsou i exotické druhy ovoce, nikoliv jenom ty domácí druhy, které všeobecně znáte a kupujete je dnes a denně.

Exotické druhy většinou najdeme hlavně v sušené podobě. V té čerstvé podobě je najdeme na pultech obchodů hlavně před vánočními svátky, což je trochu paradox – exotické ovoce je známé tím, že v zimě zbytečně ochlazuje organismus.

Exotické ovoce však má i celou řadu kladných vlastností. Například je to vynikající zdroj energie, najdete zde kupu vitaminů a minerálů. Mimochodem je to i skvělý pomocník při hubnutí. Mnoho látek, které se v exotickém ovoci objevují, dokážou rychle nastartovat metabolismus, čímž se tedy rychleji spalují kalorie.

Pojďme si říct ty nejoblíbenější a zároveň ty méně známé druhy exotického ovoce.

Kiwano

Z Afriky pochází zajímavé tropické ovoce, které v České republice najdeme skutečně jenom málokdy a málokde. Jinými slovy se tomuto ovoci říká „divoká okurka“ a je příbuzným třeba takového melounu. Obsahuje skutečně mnoho zrníček, ale je bohatá hlavně na draslík a na hořčík.

Liči čínské

Liči určitě znáte. Jedná se o drobné ovoce, které je známé hlavně díky své tlusté slupce, která se dá velice těžko loupat. Pod tlustou slupkou se nachází dužinatá kulička, která je velice dobrá. Je to skutečně skvělý zdroj vitaminu C a kromě toho obsahuje velké množství minerálních látek, k nimž se řadí například draslík nebo sodík.